Somewhere Cold

حسش میکنم.

این سرمای تمام نشدنی را با تک تک سلول های نداشته ی روحی ام حس می کنم!

انگار که مدتهاست آنجا جاگذاشته شده ام؛ خودم که نه، در اصل، روحم را می گویم! هر چند نمی دانم که من واقعی، متشکل از کدامیک هستم! سلول های بی احساس پیکری؟ و یا آن روح نامریی و لال؟

چه کسی اهمیت می دهد؟ مهم این است که این، داستان گم شدن من و یا حداقل بخشی از من است!

درست مثل اینکه سوار ماشین بوده باشم و با سرعتی زیادتر از حد مجاز، تمام نیروی چرخ ها و موتورها را بکارگرفته باشم تا از آن سرزمین یخ زده رد شوم و خود را به دنیای نادیده ی بعدی برسانم.

و در همان میان، یک دست انداز وحشی، جلوی راهم سبز شده باشد و من و ماشینم را برای چند لحظه، از تمام زمین و زمان جدا کرده و به من اجازه ی یک پرواز رویایی را داده باشد!

و تاوان این لذت، جدا شدن تکه ای بزرگ از روحم بوه است. تکه ای از روحم که بر روی سقف ماشین بوده و در حین پرواز، از آن جدا شده باشد.

و من، وقتی کمبود آن تکه از روحم را حس کردم که میلیاردها مایل از آن سرزمین یخی دور شده بودم و امکان بازگشتی برایم نبود.

من از سرزمین یخی عبور کردم و خودم را به دنیای جدید کنونی رساندم. ولی قطعه ای از من، جا مانده بود. من نمی دیدمش، ولی احساسش می کردم!

امروز، در دنیای گرم خودم نشسته ام؛ ولی تمام سرمای سرزمین قبلی را با همان قطعه ی روحم می توانم حس کنم.

می توانم شبنم های یخ زده ی روی خارهای کناره ی آن جاده ی منجمد را ببینم و بوی جنازه ی شغال های گرسنه ی آن دشت بی محصول را استشمام کنم.

چه عذاب دردآوری!

با فلاکتی بی بدیل، خود را به اینجا رساندم تا از سرمای استخوان سوز جهان قبلی رها شوم، ولی در حالیکه مقابل نور آفتاب، روی شن های ساحل خوشبختی دراز کشیده ام، تمام بدنم می لرزد. هر لحظه دارم می لرزم؛ به سبب سرمای سرزمینی که دیده نمی شود ولی حس می شود.

کجا گیر کرده ای ای روح؟

بلند تر بگو!

-Somewhere Cold...


۰ نظر ۱ موافق ۰ مخالف
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
درباره من
اینجا محل تجمع حرف‌هایی بدیهی است
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان